ЖФК Пълдин стартира с победа новия шампионат при дамите, след като надделя с 2:0 у дома срещу Локомотив (Стара Загора).

Пловдивчанки владееха инициативата през по-голяма част от двубоя, но първото полувреме липсваше концетрация и те стигнаха само до една чиста ситуация, която пропиляха. След почивката момичета на Ангел Славов натиснаха съперника и логично успяха да реализират попадение. Силвия Кефалова премина няколко състезателки на Локо, а след това изведе Кристияна Димитрова с много добър пас и нападателката отбеляза хладнокръвно. В 78' интригата в двубоя приключи. След изпълнение на фаул от центъра Гергана Илийчева шокира бившата си съотборничка в ЖФК Пълдин Михаела Тихова и удвои преднината на своя тим - 2:0.

Следващият двубой на пловдивчанки е срещу НСА. Срещата ще се проведе в столицата и е насрочена за петък от 13,00 часа.