Локомотив разби Брестник със 7:1 в първия кръг за Купата на БФС. Срещата се игра на стадиона край фабриката "Юрий Гагарин".

"Черно-белите" започнаха бурно и нанизаха четири гола още през първата част. Йордан Ангов, Антон Коспартов и Васил Църцев, на два пъти, пронизаха стража на "зелените" преди почивката. При 0:2 домакините направиха четири пропуска "едно в едно " срещу стража на Локо, което се оказа и решаващо за изхода на първата част.

През второто полувреме Брестник съумя да върне един гол чрез Жан Места. След това обаче последваха още три безответни попадения за "черно-белите". Точни за "смърфовете" бяха  Теодор Тодоров и Борислав Ангелов на два пъти.

Във вторият кръг Локо се изправя срещу Ботев в пловдивско дерби. Срещата е насрочена за 19 септември.