Ботев отстъпи с 1:2 на Берое като гост в Битката за Тракия, която бе част от Елитната група до 19 години. Старозагорци представиха значително по-добра продукция и заслужено взеха трите точки.След равностойни начални минути домакините получиха право да изпълнят наказателен удар в 26'. Зад топката застана Валентин Иванов, който не сбърка. "Канарчетата" опитаха да изравнят чрез Благо Данчев и Иван Василев до почивката до ударите им не затрудниха стража на домакините. През втората част Берое показа, че е по настоятелния отбор и логично стигна до втори гол в 68'. Попадението падна след груба грешка в отбраната на Ботев. Последваха няколко чисти ситуации за гол за старозагорци, които хващаха неподготвени "канарчета". Шансът обаче бе на страната на пловдивчани. Пет минути преди края Ботев се събуди за малко и има шанс да върне един гол. В крайна сметка това се случи. Иван Василев отбеляза за крайното 1:2 от дузпа.

Берое: 1 Радостин Георгиев - ВРАТАР, 4 Пламен Иванов, 18 Сафет Ферад, 6 Валентин Иванов, 5 Стоян Вергиев, 23 Денислав Вълчев, 20 Христо Иванов, 8 Божидар Димитров, 19 Мартин Маринов, 10 Калоян Петров, 11 Стоян Иванов - КАПИТАН
Резерви: 12 Петър  Рахнев - ВРАТАР, 22 Николай Йорджев, 25 Велин Желязков, 9 Мануел Иванов, 7 Галин Пенев, 17 Александър Христов, 3 Пламен Дианов Пенев

Ботев: 1 Стелиан Ангелов - ВРАТАР, 4 Васил Пунарджиев, 5 Димитър Аврамов, 6 Димитър Балинов, 7 Благовест Данчев, 9 Иван Василев, 10 Станислав Шопов, 11 Кристиан Добрев, 16 Димитър Пройчев, 18 Станислав  Работов, 21 Димитър Тонев - КАПИТАН
Резерви: 84 Марио Усков - ВРАТАР, 2 Николай Иванов, 3 Тодор  Петков, 8 Евгени Димитров, 13 Габриел Земярски, 14 Иво Казаков, 19 Алкан Местанджиков