Първа победа и за Берое U17 в Елитната група! Момчетата на Атанас Рибарски се наложиха с 4:1 над Ботев (Враца) в първия си домакински мач за сезон 2018/19!Първото попадение падна в 15-та минута когато Никола Маринов завърши перфектна атака отляво. Преди това старозагорци установиха териториален превес и изпуснаха още няколко възможности за гол. Крехкият аванс на "зелено-белите" се запази почти до края на полувремето когато те успяха да отбележат втори гол след центриране от ъглов удар. През второто полувреме играчите на Берое продължиха да доминират и логично стигнаха до още две попадения - в средата и в края на полувремето. И двата гола паднаха след добре организирани атаки по двата фланга, техни автори станаха новите попълнения в състава Севастиан Георгиев и Филип Христов. До края играчите на Берое имаха възможност да направят успеха си и по-убедителен, но не се възползваха от това.
В следващия кръг Берое гостува на Дунав в Русе.