Ботев победи Сливен с 5:1  в мач от 4-тия кръг на Елитната група до 19 години. Срещата се проведе на естествен терен номер 1 на базата в Коматево.

"Канарчетата" успяха да поведат в резултата в началото на двубоя. Благовест Данчев намери Димитър Тонев, който с левия крак матира стража ан сливналии. Гостите обаче съумяха да изравнят с чрез Мартин Иванов след разбъркване. След попадението Ботев натисна съперника и Иван Василев не бе далеч от гола след удар от 20 метра, но топката се отби в страничния стълб. Все пак "жълто-черните" отново дръпнаха в резултата. Евгени Димитров се оказа най-съобразителен след избиване на вратаря на гостите Чолаков и даде аванс на своите.

След паузата Ботев уби интригата набързо. Попадения на Благовест Данчев и Димитър Тонев още до средата на втората част прекършиха Сливен. Въпреки аванаса "жълто-черните" продължиха да контролират играта напълно. Три минути преди края след няколко пропуска Иван Василев все пак успя да се разпише за крайното 5:1.

Ботев: 1 Марио Усков - ВРАТАР, 5 Димитър Аврамов, 6 Димитър Балинов, 4 Васил Пунарджиев, 8 Евгени Димитров, 21 Димитър Тонев, 16 Димитър Пройчев, 13 Габриел Земярски - КАПИТАН, 3 Тодор Петков, 9 Иван Василев, 7 Благовест Данчев
Резерви: 84 Стелиан Ангелов - ВРАТАР, 2 Николай Иванов, 14 Ангел Челебиев, 19 Алкан Местанджиков

Сливен: 1 Константин Чолаков - КАПИТАН - ВРАТАР, 17 Димитриос Райкински, 23 Стефан Стефанов, 4 Мартин Стоилов, 7 Хюсеин Вейсов, 14 Стилиан Петков, 11 Стоян Николов, 27 Светлин Руменов, 8 Иван Петров, 10 Пламен Киров, 9 Мартин Иванов
Резерви: 12 Стоян Маринов, 31 Диан Димитров, 3 Златомир Минчев, 19 Георги Чолаков, 20 Силвестър Йорданов, 22 Християн Георгиев