Общинската болница "Свети Мина" (бившата Първа градска болница) която е в практически фалит и около която страстите в Пловдив не стихват вече втора година, е клиент на фалиралото застрахователно дружество "Олимпик". Такива са още и три диагностично-консултативни центъра (старите поликлиники - б.а.) - ДКЦ-1, ДКЦ-4 и ДКЦ-7.

Дотук нищо нередно за обикновения читател, зрител и гражданин. Четирите здравни заведения са общинска собственост - техен принципал е Община Пловдив. 

Заместник-председател на Общинския съвет под тепетата, който всъщност решава кой и какво ще се случва в болницата и поликлиниката, е Пепа Деведжиева от квотата на разпадналия се на миниатюрните си съставни части "Реформаторския блок" и по-точно от ДСБ. Дотук също нищо нередно, ако  Пепа Деведжиева не е представител на завляклата 200 000 души "Олимпик" за Пловдив и цяла Южна България, уточнява ПИК.

На територията на Южна България още една болница е изгоряла в "Олимпик" - тази в Кърджали. "Пирогов" също се оказа, че е клиент на фалиралата компания.

И тук изниква логичният въпрос "Как?". Как една фирма, представлявана от заместник-председател на Общински съвет, печели апетитните договори да е застраховател на общинска собственост, как и по какви критерии директорите на здравните заведения са се ръководили и събирали офертите преди сключването на застраховките, как са преминали обсъжданията в Медицинския съвет на ДКЦ-то и били ли са те предрешени?, пита ПИК.

Етиката изисква да отбележим, че при обсъждането и гласуването на офертите Пепа Деведжиева си е направила отвод - така пише и в закона, така че това изобщо не е жест на добра воля, а е нещо задължително. Въпреки всичко съмненията за предрешеността на избора и за използвано влияние от страна на мениджъра на дружеството за Пловдив и Южна България остават. Защото фирмата, представлявана от заместник-председателката на Общинския съвет в Пловдив Пепа Деведжиева печели и сключва договори с общинска собственост, които договори към момента са невалидни.