Ботев загуби с 1:2 от Лудогорец като гост във втория кръг от Елитна юношеска група до 19 години.

Момчетата на Стефан Стоянов изиграха добър двубой, като контролираха топката в по-големи периоди от игровото време. Заради контузии участие в мача не взеха Милко Баданов, Димитър Аврамов и Емил Колев.

Срещата започна по най-добрия начин за ботевистите и още в 10-ата минута Димитър Балинов откри резултата. Димитър Тонев проби по крилото и отправи удар, стражът на домакините не се намеси добре и защитникът отблизо прати топката в мрежата.

Радостта на "канарчетата" обаче бе кратка и само 5 минути по-късно домакините изравниха след много дискусионна дузпа. В следващите минути играта бе равностойна, но в 40-ата минута разградчани стигнаха до пълен обрат след центриране отдясно и хубав удар с глава на Димитър Митков.

След почивката пловдивчани имаха пълен превес и контролираха събитията на терена, но трудно успяваха да стигат до чисти ситуации за гол. В 65-ата минута Иван Василев получи топката пред наказателното поле след отлична атака, а ударът му мина над вратата.

Малко след това много обещаваща атака на ботевистите бе спряна с несъществуваща засада. С течение на времето пловдивчани заиграха все по-атакуващо и това бе използвано от домакините, които осъществиха някои много опасни контраатаки.

При една от тях играч в "зелено" се озова сам срещу Стелиан Ангелов, но стражът на Ботев парира удара. 5 минути преди края на двубоя "канарчетата" бяха близо до заслуженото равенство, но Димитър Тонев стреля в тялото на вратаря от близка дистанция.

Състави:

ПФК Лудогорец U19: Дамян  Дамянов, 17 Светослав  Славчев, 5 Тихомир  Димитров, 18 Николай  Томов - КАПИТАН, 11 Кристиян Кънчев, 8 Стефан Методиев, 7 Станислав Вълчев, 9 Илкер Будинов, 10 Георги Стоянов, 21 Димитър Митков, 4 Василен Марков
Резерви: 22 Хюсеин Кельовлуев, 24 Велислав Минков, 23 Петър Караангелов, 3 Мартин Русков, 13 Кирил Янакиев, 19 Георги Бабалиев, 1 Владимир Русанов
Треньор: Радослав Комитов

ПФК Ботев ПД U19: 23 Стелиан Ангелов, 22 Атанас Янков, 18 Станислав Работов, 6 Димитър Балинов, 3 Тодор Петков, 21 Димитър Тонев, 7 Благовест Данчев, 16 Димитър Пройчев, 15 Габриел Земярски ,10 Станислав Шопов ,9 Иван Василев
Резерви: 84 Марио Усков, 11 Иво Казаков, 5 Димитър Аврамов, 4 Васил Пунарджиев, 8 Евгени Димитров, 19 Алкан Местанджиков, 14 Ангел Челебиев Треньор: Стефан Стоянов