Атлетико победи Реал с 4:2 след продължения в двубоя за Суперкупата на Европа. "Кралете" са действащите първенци на Шампионска лига, а "дюшекчиите" триумфираха в Лига Европа. Здравото дерби се проведе в Талин, Естония.

Гол още в първата минута на Диего Коща (най-бързото попадение в историята на споровете за Суперкупата). Централният нападател надигра Серхио Рамос в началото на мача в наказателното поле и реализира.

В 27-ата минута Бензема се разписа с глава, асистенция на Бейл - 1:1.

Рамос в 63-ата минута от дузпа вкара - 2:1 в полза на Реал.

Диего Коща в 79-ата минута отново доказа голмайсторския си нюх. Попадение на острието и 2:2, Кореа се отчете с асистенция.

Така се стигна до продължения. В тях Саул бе точен за 3:2 за "дюшекчиите", зрелищен гол.

Коке в 104-ата минута шокира Реал, попадение на полузащитника - 4:2 в полза на Атлетико. Триумф за "дюшекчиите" в спора.

ТИТУЛЯРИТЕ:

Реал: Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Каземиро, Кроос, Иско, Бейл, Асенсио, Бензема.

Атлетико: Облак; Хуанфран, Савич, Годин, Ернандес; Саул, Коке, Родри, Льомар; Коща, Гризман.