Отборът на Локомотив Пловдив загуби последната си контрола на лагера в Боровец от Лудогорец с 1:2, показа проверка на Glas.bg. Черно-белите поведоха в 3-тата минута с гол на Георги Маврoдиев. Малко след това те можеха да удвоят, но Смилянов пропусна от изгодна позиция, а при ответната атака разградчани наказаха пропуска с гол, изравнявайки резултатата.

През втората част Лудогорец натисна сериозно своите съперници и определено имаше игрово превъзходство. Зелените пропиляха 4 добри възможности преди в 78-мата минута след атака отляво за поведат в резултата. 2 минути преди края на срещата Джелебов от състава на пловдивчани удари греда.

В предишните 2 контроли Локо Пд завърши при резултат 1:1 последователно с Берое и Левски.

Утре отборът до 17 години на черно-белите се прибира в Пловдив, а на негово място в Боровец се качва тимът до 15 години. От 24 до 29 август на базата в Говедарци пък ще се подготвят наборите 2003, 2005 и 2006, а от 29 август до 3 септември децата родени през 2007, 2008 и 2009-а.