Ботев Пловдив можеше да вземе точка или три при гостуването си на Берое, но домакините успяха да сътворят късен обрат след изненадващ гол на Стивън Петков.

Канарчетата откровено играеха защитно в този мач и чакаха своите шансове на контраатака, докато домакините атакуваха настървено.

Първата сериозна ситуация дойде чак в 36-ата минута. Тогава Цонев центрира от корнер, топката попадна в краката на оставения абсолютно непокрит Ерол Алкан, но централният бранител на заралии стреля в аут от три метра. Секунди по-късно Камбуров осъществи добър пробив отдясно, но защита на на Ботев успя да се справи.

Втората част започна отново с натиск на Берое. Заралии можеха да открият резултата в 57-ата минута, когато на два пъти имаха добри ситауции. Първо Цветков шутира от десетина метра, но Кайзер изби. Топката отново попадна в халфа на заралии, който този път центрира към Райнов, но капитанът на домакините стреля с глава в аут.

В 74-ата минута Ботев като по чудо не откри резултата. Стивън Петков центрира отлично отдясно към Балтанов, капитанът на канарчетата се хвърли на шпагат, но шутът му от два метра излезе покрай десния страничен стълб. Само четири минути по-късно пловдивчани поведоха чрез Стивън Петков. Неделев изведе перфектно в „коридор“ Филип Филипов, който центрира към тарана на канарчетата и той с глава простреля Перниш за 0:1.

Само 3 минути по-късно зелените най-накрая успяха да разпечатат вратата на Кайзер, още 2 по-късно се стигна и до пълния обрат. . Боби Цонев центрира към Бригидо, който след ефектен удар с глава изравни, а малко след това Ничев си отбеляза автогол след центриране на Цонев.

БЕРОЕ – БОТЕВ (ПД) 0:0

0:1 Стивън Петков 78
1:1 Бригидо 83
2:1 Камен Хаджиев 85

БЕРОЕ: 12. Перниш, 4. Алкан, 5. Меска, 6. Цветков, 7. Райнов, 9. Камбуров, 10. Цонев, 11. Бандаловски, 19. Василев, 26. Хаджиев, 73. Минчев

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 28. Филипов, 5. Димитров, 6. Ничев, 23. Минев, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 8. Неделев, 16. Шопов, 93. Афонсо, 20. Петков

СЪДИЯ: Станислав Тодоров
СТАДИОН: “Берое”