Отборът на Ботев Пловдив до 17 години стартира контролите на лагера си в Банско с победа срещу Левски - Раковски, предаде репортер на Glas.bg. Канарчетата стартирха по-добре мача и Георги Трифонов закономерно откри. Венци Богданов напредна от ляво, подаде на Стефан Попов, който пък асистира на Трифонов. Малко след първия гол, жълто-черните увеличиха резултата на 2:0. Атанас Стоименов пресече подаване на вратаря на Левски към бранител и удвои преднината на канарчетата.

През второто полувреме Левски - Раковски стигна до гол, с което оформи крайното 2:1. Канарчетата се отчетоха с два серозни пропуска през втората част, а Пепо Пенчв използва всичките си налични футболисти, като извърши 9 смени през второто полувреме.

Пловдивчани ще изиграят още 2 мача по време на подготовката си в Банско. Момчетата на Петър Пенчев ще се изправят срещу  Славия на 11.08 от 18:30ч, а на 14.08 от 18:30ч. играят с  Ботев (Враца).