Берое 2005 загуби от Левски с 4:0 при другата визита в столицата днес. Това бе първа контролна проверка на наставника Дончо Атанасов с този отбор изиграна в първата седмица от подготовката им. "Полезна среща със сериозен съперник, за да преценим моментните си възможности. Преодсти ни много работа, но времето е пред нас" - сподели след срещата Дончо Атанасов. Идната събота предстои контрола срещу "Локомотив" (Пловдив) на Лаута с начален час 09.00ч.

Берое 2006 победи Левски (София) в контролна среща играна по-рано днес в София. Възпитаниците на Иван Желев надиграха своя съперник и заслужено се поздравиха с успеха, а освен двете попадения, куп пропуски попречиха за по-изразителна победа. Домакините поведоха през първата част. Малко след това, в 24-тата минута след пробив по дясното крило, Димитър Диклиев изравни.Така след равностойно първо полувреме, резултата също остана равен. През втората част, обаче, „заралии“ натиснаха съперника и имаха тотално игрово надмощие. Логичното се случи в 9-тата минута на второто полувреме – след перфектно изпълнен пряк-свободен удар, Георги Чорбаджийски направи обрата пълен. След втория гол положенията се редяха едно след друго пред синията врата, но до трето попадение не се стигна. Това е първа контролна среща за Берое 2006 от началото на подготовката. За шампионите от последното издание на „Данониада“ предстоят гостувания на „Локомотив“ (Пловдив) на 11 август и на „Витоша 13“ (София) на 18 август.