Локомотив U17 загуби трудно с 1:2 от мъжката формация на Асеновец в приятелска среща, играна в късния следобед днес на Лаута.

Момчетата на Кириякос Георгиу не отстъпваха на съперника в играта през първата част, въпреки разликата във възрастта. Дори на три пъти Джелебов и Дани Димитров не бяха далече да открият резултата. Асеновградчани също не успяха да пробият стража на пловдивчани и гол до почивката не падна.

След паузата все пак гостите стигнаха до попадение. То дойде след точно изпълнена дузпа. "Черно-белите" не се стреснаха от гола и опитаха да изравнят. Усилията им дадоха резултат в 77', когато Сашо Лебанов финтира добре играч на пеналта и хубав удар порази целта. Три минути преди края на срещата Асеновец успя да отбележи втори гол и да спечели.