Локомотив U19 надигра мъжете на Брестник с 6:1 в учебна игра, която се проведе на естествения помощен терен на Лаута по-рано днес. И двамата треньори логично за естеството на двубоя експериментираха със своите състави.

Гостите успяха да поведат още в началото на срещата с удар от 40 метра. В последвалите минути "черно-белите" поеха инициативата. По-добрата игра на Локо даде резултат и те реазлизираха четири безответни гола до края на частта. Брестник от своя страна разчиташе на контраатаки, като при една от тях се отчетоха с фрапантен пропуск.

През второто полувреме на терена бяха почти два напълно различни състава спрямо тези от първото. Локомотив отново бе по-активния тим и стигна до още две попадения.

След срещата треньорът на "черно-белите" Димитър Палазов раздели своите за двустранна игра в още едно полувреме.

В проверката от новите играчи определено най-силно впечатление направиха бразилецът Уирис Густаво, който е набор 2000, но с качествата си вътрешният халф надхвърля възрастта си. С хеттрик в срещата пък се отчете Илиян Томов, който бе привлечен от Ботев през лятото.