Локомотив Пловдив U17 надделя с 4:1 над Спартак Пловдив U19 в първата си проверка от подготовката си на новия сезон. Контролата се игра в три полувремена по 30 минути на изкуствения терен на Лаута. В срещата взеха участие всички футболисти на "черно-белите".

Домакините успяха да поведат още в самото начало чрез Сашо Лебанов - 1:0. През втората част Локомотив покачи до 3:0 благодарение на попаденията на новите състезатели в тима Йоан Русенов и Едвин Исмаил. "Гладиаторите" успяха да върнат един гол малко преди края на второто полувреме - 3:1.В последната част Иван Колев оформи крайното 4:1 с удар с глава след отлично центриране на Илия Смилянов, което задължи нападателя да отбележи.

В следващата си проверка Локомотив ще премери сили с мъжката формация на Гигант Съединение. Контролата е в сряда от 19:00 часа на Лаута.