Хърватия разгроми с 3:0 Аржентина на стадион "Нижни Новгород" в ключов двубой от Група D. "Шахматистите" гледат към директните елиминации на турнира с 6 пункта от 2 мача, а "гаучосите" са в нокдаун с 1 пунк и сериозна огроза да отпаднат от форума. след груповата фаза

Меси в 11-ата минута бе близо до гола. Преди това Перишич за хърватите нямаше късмет в завършващата фаза. Перез, Манджукич и Ребич от добри позиции стреляха в аут.

Ребич в 53-ата минута реализира за европейския отбор, огромна грешка на стража на аржентинците.

Модрич в 80-ата минута отбеляза един от най-красивите голове на Мондиала. Невероятен дрибъл на Модрич и кинжален изстрел от далечна дистанция - 2:0 за "шахматистите".

Малко по-късно Ракитич разтресе гредата с мощен изстрел. В добавеното време Хърватия матира напълно Аржентина, гол на Ракитич почти на празна врата - 3:0.

СЪСТАВИТЕ:

Аржентина: 23. Кабайеро, 2. Меркадо, 3. Таляфико, 8. Акуна, 10. Меси, 13. Меса, 14. Масчерано,  15. Перез, 17. Отаменди, 18. Салвио, 19. Серхио Агуеро

Хърватия: 23. Субашич, 2. Вршалко, 3. Стринич, 4. Перишич, 6. Ловрен, 7. Ракитич, 10. Модрич, 11. Брозович, 17. Манджукич, 18. Ребич, 21. Вида