Векта стана шампион на турнира "Приморско лято 2018" за деца, родени през 2008 година! "Шахматистите" спечелиха с минималното 1:0 в оспорван финал срещу Дунав.

По време на срещата имаше множество единоборства и напрежение, но все пак пловдивчани постигнаха успех. Единственото попадение в срещата бе дело на Павел Панов, който зарадва плодивската публика. По този начин Векта успя да завърши на първо място в надпреварата и да остави отбори от ранга на ЦСКА, Берое, Черно море и Дунав зад гърба си.

Спечеленият трофей е втори за отбора в рамките на две седмици. Припомняме, че малките "шахматисти" защитиха титлата си на турнира, организиран от фенове на Ливърпул в края на май на стадион "Пловдив".

Очаква се в предстоящия сезон момчетата на Недко Каблешков да се състезават в първенството на година по-големите.