„Берое“ 2005 започна участието си на международния турнир „Мемориал Енцо Берти“ в италианския град Катания с победа и равенство. Двубоите бяха от предварителните кръгове на надпреварата. „Берое“ 2005 започна по изключително драматичен начин участието си на турнира. Момчетата на Слави Жеков завършиха 2:2 срещу римския „Тор Тре Тесте“, които са част от академията на „Ювентус“. Италианците откриха резултата в 15-та минута след грешка в отбраната и в една от малкото си атаки в целия двубой.

„Зелените“ бяха по-добри и тотално надиграха своя противник. Али Айвазов изравни 5 минути преди края на мача след удар с глава. „Тор Тре Тесте“ поведе в продължението на мача след пряк свободен удар, но в ответната атака Иван Неделчев изравни за 2:2 след точно изпълнена дузпа. Сериозна контузия в средата на срещата получи голмайсторът на тима Васил Василев, който ще пропусне останалите срещи на тима. В следващия си мач „Берое“ 2005 разби „Некст левъл“ с 6:0. Три гола за победата реализира Али Айвзов, два бяха дело на Сали Садъков и един на Даниел Пламенов. Двубоите продължават и утре с последен мач от груповата фаза срещу „Академия Барселона“ (Месина). Веднага след това са плейофите за клисарне за финалните срещи.