14 гола паднаха в първия ден на турнира "Refan cup", който започна днес на игрищта на ФА Пловдив в квартал Тракия и за деца родени 2008-а година. В откриващият мач символичните домакини от ФА Пловдив се наложиха убедително с 4:0 над Хебър Пазарджик. Във втората среща Черноморец победи с 2:0 Локомотив Пловдив, които са с втория си тим на този турнир. Отборът на смърфовете бе воден от шефът на школата Димитър Палазов.

Най-резултатна се оказа последната среща от днешния откриващ турнира ден, където Ботев се наложи с 8:0 в градското дерби срещу Спартак.

18.00 ч. - Ботев Пловдив - Добруджа

Изданието на турнира е дебютно и надпреварата ще се проведе по правилата на Футбол 9.

Според регламента отборите са разделени в 2 групи с по 4 тима, след което ще последват полуфинали и финали. Всички тимове ще изиграят по 5 мача, които ще са от 2 полувремена по 20 минути.

Награждаването ще се състои след финала на 07.06.2018, който се предвижда за четвъртък по обед. Компанията за парфюмерия и козметика "РЕФАН" - България, чието име носи турнира, е осигурила подаръци и Купи за всички над 120 участника. Специални награди и статуетки пък ще получат най-добрите вратар, защитник, халф, голмайстор, както и най-полезният играч.

Намерението на организаторите на турнира е той да се превърне в ежегоден, като през 2019-а се очаква в него да се включат и тимове от чужбина.