Локомотив Пловдив победи с 2:1 Пирин на Лаута при юношите до 17 години, предаде репортер на Glas.bg.

Двубоят започна с равностойни минути, като черно-белите имаха превес във владеенето на топката. Превъзходството в този показател на домакините доведе само до удари от дистанция, които не застрашиха стража на благоевградчани. Пирин от своя страна разчитаха на центрирания от статични положения, но също нямаха успех. Така логично след края на първата част зрителите на Лаута не видяха попадения.

Още от началото на второто полувреме "смърфовете" се активизираха. В 51' Петко Петков пробва да открие, но изстрелът му се оказа слаб и неточен. Две минути по-късно Николай Димитров бе на сантиметри от гола, но не успя. В 55' Петко Петков изведе домакiните напред в резултата с удар от границата на наказателното поле. Две минути по-късно Петко вкара нов гол и удвои авансса на своите, след като бе изведен сам срещу стража на гостите.

В 60' Пирин върна интригата в мача. Централаният нападател на гостите с мощен шут в горния ляв ъгъл направи резултата 2:1.