Локомотив разби с 5:0 Нефтохимик и си осигури и теоретично място на Републиканското първенството, предаде репортер на Glas.bg. Двубоят бе част предпоследния кръг от шампионата на Елитната група до 15 години.

Срещата стартита птлично за домакините, които отбелязаха попадение още в 4’. Точен за “смърфовете” бе Васил Църцев. След попадението Локо продължи с добрата игра и стигна до втори гол. В 21’ след бърза атака и отлично подаване по земя отдясно Църцев реализира втория си гол - 2:0.

През втората част пловдивчани отново бяха по-активния тим на терена. В 51’ резултатът доби класически вид. Йордан Ангов извади отдясно по земя и Георги Мавродиев отбеляза - 3:0. До края на срещата “черно-белите” реализираха още два безответни гола чрез Валентин Дармонски и Геоеги Миленчев, за да се стигне до крайното 5:0 в един от най-добрите мачове за тима този сезон.

Така са ясни всички пет участника от Югоизточната елитна група до 15 години - Черноморец, Ботев, Берое, Спартак и Локомотив.