Ботев загуби от ЦСКА-София с  1:3 в мач от Елитната група до 19 години, предаде репортер на Glas.bg. Двубоят се игра на естествения терен на базата в Коматево. Любопитен момент бе, че Слави Шопов взе участие в двубоя, след като наказанието му изтече в мача, който се игра само преди два часа между същите два тима до 17 години. Той бе наказан за един двубой, но по правило футболистът може да играе минути след завършването този мач в друга среща, коментирали са казуса от БФС.

Срещата стартира по-добре за столичани, които откриха още в 5' - 0:1 чрез Иван Митрев. След гола "канарчетата" поеха инициативата и в 21' те успяха да изравнят. Здравко Жилов бе намерен в наказателно поле на противника, десетката финтира бранител и диагонален удар по земя не остави шансове за стража на "червените" - 1:1. Така завърши и първaта част.

След паузата "червените" показаха по-добра игра. В 52' след центриране Милен Манчев отново даде аванс на ЦСКА-София. Малко по- късно столичани стигнаха и до трето попадение. Митрев намери много добре Божидар Чуканов, който от десетина метра не сгреши - 1:3. До края  на срещата и двата тима опитаха да отбележат още голове. Ботев бе по-близо когато в продължението Илиян Томов нацели гредата на софиянци, но резултатът остана непроменен.

След двубоя Ботев остава на 3 точки от ЦСКА-София, които вече имат 57. Припомняме, че преди този мач Левски, Черно море, "червените" и "канарчетата" бяха с 54 точки в борба за сребърните медали. До края на шампионата остават три кръга.