С двубоя между Берое U19 и Лудогорец започна уикендът за отборите от Академията. Момчетата на наставника Иван Гаджев гостуваха днес в Разград, но малшанс им попречи да запишат нов обрат през пролетта. Старозагорци отстъпиха с 1:2 като победителят бе решен във финалната минута. И трите гола паднаха през второто полувреме, което премина под диктовката на играчите на Берое. Преди финалната развръзка домакините не успяха да създадат друго положение пред вратата на старозагорци. Те пък имаха няколко възможности за гол, като от една от тях се възползва Руси Чернаков, отбелязал за 1:1. В 89-та минута отново той имаше чиста възможност за гол, талантът изигра положението както трябва, късметът обаче му обърна гръб. Минута след това домакините вкараха втори гол, след който дойде и края на срещата. В следващия кръг Берое U19 посреща Пирин, двубоят е на 19 май.