Ботев надигра Родопа с 4:1 в първенството "Деца-1" (Набор 2003/04) и направи огромна крачка към спечелването на титлата.

Двубоят започна добре за гостите, които можеха да открият резултата в началните минути. Ударът от фаул на играч на Родопа срещна сглобката и разтресе здраво вратата на Маджаров. Все пак Ботев бе поконцетрирания отбор и малко преди края на полувремето поведе. Точен за пловдивчани бе Никола Илиев.

През втората част "канарчетата" владееха повече инициативата. В средата полувремето те успяха да удвоят аванса си чрез Никола Гелин, който добави от близко разстояние. Малко преди края на срещата "жълто-черните" довършиха съперника с два бързи гола, дело на Георги Лазаров и Иван Иванов - 4:0. Все пак в самия край Родопа успя да вкара почетно попадение.

След победата Ботев излезе на върха в класирането с актив от 49 точки, следван от Локомотив с 46 и Родопа с 45. До края на сезона "Канарчетата" и "смърфовете" имат по три срещи със съперници от долната част на таблицата, а момчетата от Смолян две.

Ботев: Александър Маджаров, Илиан Тонов, Иван Величков, Иван Иванов, Николай Желязков, Станислав Василев, Никола Илиев, Теодор Андреев, Иван Узунов, Никола Гелин, Мартин Иванов