Ботев победи тима на Брестник с 3:0  в мач от Елитната група до 15 години, предаде репортер на Glas.bg. Двубоят се игра на базата в Коматево. През първата част отлични спасявания на стража на гостите Димитър Тачков не позволиха на "канарчетата" да поведат в резултата. Иначе Ботев бе натикал съперника в неговата половина и контролираше напълно играта. Гредата също помогна на Брестник в една от ситуациите. След паузата "жълто-черните" продължиха да са по-активния тим. Това се увенча с успех в 54', когато Иван Аврамов намери Атанас Стамболов и от близка дистанция той не сгреши - 1:0. Пет минути по-късно самият Аврамов удвои преднина на своя тим след двойно подаване с Даниел Гичев. Малко преди края на двубоя резултатът доби класическо изражение. Влезлият като резерва Александър Георгиев оформи крайното 3:0.

С победата "канарчетата" се качиха на първа позиция в класирането преди мача на Черноморец утре. Припомняме, обаче че тук по-важните срещи тепърва предстоят. Първите пет отбора се класират напред на Републиканското, а Ботев направи това още преди няколко кръга.

Ботев: Християн Карастойков, Захари Котетеров, Николай Василев, Мартин Христов, Теодор Димитров, Пламен Стаменов, Даниел Гичев, Иван Аврамов, Марин Найденов, Милен Николов, Атанас Стамболов
Треньор: Георги Онов

Брестник: Димитър Тачков, Иван Ортимаров, Ивелин Динов, Мартин Цветков, Симеон Кераков, Асан Местов, Ангел Иванов, Радослав Железанов, Георги Добрев, Йордан Маджаров, Румен Главчев
Треньор: Продан Попов