Локомотив разгроми с 6:1 Нефтохимик в мач от Елитната юношеска група до 19 години, предаде репортер на Glas.bg. Срещата започна с домакински натиск, като черно-белите натикаха съперника в неговата половина. Резултатът не закъсня и в 8’ домакините откриха. Архан Исуф центрира в накзателното поле, където Ходжабрапур отклони към Октай Юсеин, който от два метра не сгреши- 1:0. След попадението Локо продължи с добрата игра. Петър Шопов можеше да удвои с удар от 15 метра, но стражът спаси. Димитър Законов също пробва рефлекса на Каридов след удар с левия крак в далечния ъгъл, отново намеса на вратаря предотврати гола. В 33’ Архан Исуф имаше отлична възможност за попадение при изстрел от границата на пеналта, топката обаче профуча покрай страничния стълб. Десет минути по-късно всички на стадиона сметнаха, че втория гол за Локо е факт, тъй като топката се оплете в мрежата след удар на Шопов.Оказа се обаче , че топката е влязла от външната страна от дупка в мрежата.

След почивката пловдивчани продължиха да са по-активния тим. В 59’ Локо реазлизира втори гол. Димитър Законов бе оставен сам на пеналта и с безмилостен удар с левия крак удвои - 2:0. Две минути по-късно бургазлии имаха шанс да намалят след неразчетено излизане на стража Венци Янков и прехвърлящ удар, но вратарят успя да спаси и закова топката на голлинията. Последва невероятен пропуск и пред вратата на Нефтохимик. Петър Главчев надбяга бранител и подаде към Законов, който на празна врата от четири метра нацели гредата. Впоследствие обаче започна наказателна акция на Локомотив. В рамките на шест минути черно-белите забиха три гола. Първо Законов извади отлично за Главчев, който не сбърка за 3:0. Две минути по-късно самият Законов реализира след пробив отляво и удар покрай вратаря. А накрая влезлият като резерва Желязко Калинов пусна към Главчев и лявото крило заби топката под гредата. Пет минути преди края бургазлии отбелязаха почетно попадение чрез Копарански. Това не беше последния гол в срещата. Две минути по-късно канадецът Алесандро Ходжбрапур вкара шести гол за Локо след втора асистенция на Калинов - 6:1.

Със спечелените днес 3 точки Локо Пд се изчкачи на 10-о място във временното класиране 4 кръга преди края на шампионата. Черно-белите вече имат 32 точки. 9-и са Славия с 34, а 11-и Пирин с 31.

Съставът на Локомотив Пловдив: 1 Венцислав Янков - ВРАТАР, 18 Алесандро Ходжабрпоур, 15 Васил Иванов, 23 Николай Кехайов, 21 Октай Юсеин, 8 Петър Главчев, 4 НИКОЛАЙ ГЕОРГИЕВ, 13 Архан Исуф - КАПИТАН, 19 Петър Шопов, 25 Стефан Тинков, 10 Димитър Законов