Барселона и Реал (Мадрид) завършиха 2:2 в зрелищно дерби от 36-ия кръг на Примера дивисион. Това бе последното Ел Класико за легендата на каталунците Андрес Иниеста, който след края на сезона се разделя с клуба на сърцето си.

Луис Суарес откри резултата в десетата минута. Кристиано Роналдо изравни в 14-ата. В добавеното време на първата част Сержи Роберто беше изгонен за удар без топка, което осташи каталунците с десет човека цяло второ полувреме.
Малко по-рано съдията пък спести червен картон на Гарет Бейл. В 53-ата минута Барселона отново поведе, като този път точен бе Лионел Меси - 2:1, но преди попадението имаше нарушение на Суарез срещу Варан. Последва отменен гол на Суарез заради засада, която не съществуваше. Изравнителното попадение за Реал реализира Гарет Бейл в 73-ата, а малко по-късно Марсело имаше основателни претенци за дузпа, които бяха подминати от главния рефер.