Локомотив победи с 1:0 Спартак в пловдивско дерби в Елитната юношеска група до 15 години, предаде репортер нa Glas.bg. Двубоят се игра на изкуствения терен на Лаута. Първата част на срещата бе равностойна и опасни ситуации пред вратите бяха рядкост. На терена преобладаваха здравите сблъсъци и единоборствата. Най-чистото положение бе в полза на “гладиаторите” малко преди края на полувремето. Лошо върната топка от бранител на Локо позволи на Станимир Марински да излезе сам срещу вратаря. Нападателят успя да преодолее стража, но не уцели опразнената врата.

След паузата равностойната игра се запази в началните минути. С течение на времето Локомотив заигра по-добре и натисна съперника. Въпреки предимството си “черно-белите” не успяваха да стигнат до много опасни положение. Все пак в 64’ “смърфовете” отбелязаха. След центриране  от фаул Георги Мавродиев изпревари стража на Спартак и отбеляза с глава. До края на срещата “гладиаторите” опитаха да изравнят, но това не стана.