Локомотив Пловдив и Левски София не се победиха, завършвайки 1:1 в мач от Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят пропуснаха няколко основни футболисти на черно-белите. Архан Исуф,,Димитър Законов, Петър Главчев и Васил Иванов бяха привикани от Бруно Акрапович. Николай Георгиев пък е пропусна заради контузия.

Първата част на срещата бе равностойна и опасни ситуации пред двете врати липсваха.

След почивката играта се промени и двубоят сана по-атрактивен. Пловдивчани първи имаха добра възможност да открият резултата. Петър Шопов получи пас в наказателното поле, но ударът му бе изключително неточен. В 55' Локо все пак отбеляза попадение. След центриране отляво капитанът Стефан Тинков се оказа най-съобразителен, като отклони с глава и топката влетя в мрежата за 1:0. Столичани обаче успяха да отговорят след 12 минути игра. Християн Бориславов реализира с глава след добър пас от крилото. Последваха равностойни минути на терена. Малко преди края на срещата Левски пропусна отлична възможност, след като нападател на сините пропусна от пет метра , стреляйки право в ръцете на Венци Янков.

Glas.bg и PlovdivDerby.com излъчиха срещата НА ЖИВО.