Локомотив разби с 6:0 като гост тима на Монтана в мач от Елитната юношеска група до 19 години. Подобно на първия двубой между двата отбора през есента, който завърши 7:1, днес пловдивчани отново записаха изразителен успех. От състава на "смърфовете" липсваха Архан Исуф и Петър Главчев, които са с представителния тим.

През първата част "черно-белите" контролираха напълно играта и логично се оттеглиха с преднина на почивката. Точен в 21' бе Димитър Законов.

Още в началото на второто Локо удвои своята преднина чрез Октай Юсеин и това прекърши домакините. Рискованата игра на Монтана пък даде много възможности на пловдивчани да отбележат още попадения. До края на двубоя "черно-белите" не пожалиха съперника и нанизаха още четири. Петър Шопов, отново Юсеин и на два пъти Мариян Тонев оформиха крайното 0:6.

"Много съм доволен от момчетата, направихме добър мач. Не само резултата, но и играта бе добра", коментира след срещата за Glas.bg треньорът на Локомотив Димитър Палазов.

Следващият мач на "смърфовете" е домакинство на Левски.