Локомотив Пловдив се скъса да пропуска пред вратата на Раковски, но въпреки това регистрира успех. Срещата бе от шампионата до 16 години (набор 2002) и завърши с победа за "смърфовете" с 4:0, а Glas.bg я излъчи НА ЖИВО. "Черно-белите" поведоха на бързо в резултата в началото на първото полувреме с две попадения на Иван Колев. Този резулат се запази до почивката, въпреки че домакините имаха още половин дузина изгодни за гол положения.

До средата на второто полувреме пловдивчани можеха да водят с поне още 2-3 гола, но индивидуални действия и егоизъм на някои от играчите направиха така, че резултатът да остане непроменен. С едно от малкото си достигания до вратата гостите успяха да ударят греда в 60', а малко след това Янко Неданов покачи на 3:0 за Локо Пд. Борислав Ангелов пък оформи крайното 4:0 след още няколко пропуска на сметката на черно-белите нападатели.В самия край на двубоя и двата тима нацелиха гредите в рамките на една минута.