Отборът на “Марица” - юноши старша възраст прегази с 5:0 гостуващия АФК “Хасково” в мач от 11-ти кръг от първенството в тази възрастова група. Двубоят се игра на стадион “Пловдив”, а воденият от Красимир Иванов отбор беше пълен господар на терена.

Още в 5-та минута Стоян Пидев откри, а в 30-та Тони Класанов удвои. През втората част Ерик Смилянов наниза два гола, в 51-та и 66-та минути. Роденият през 2002 Мартин Манев завърши головата фиеста в “жълто-синьо” с дебютния си гол за старшата в 71-та минута. Играчите от набор 2002 се включиха отлично и в този мач, показвайки, че имат място и при по-големите.

В класирането “Марица” е лидер с 26 точки, пред “Родопа” с 22, но тимът от Смолян е с два мача по-малко. В следващия кръг “Марица” гостува на “Димитровград”, а мачът е на 30-ти април, от 16 часа.