Локомотив победи  Дунав с 2:1 в мач от Елитната група до 17 години, предаде репортер на Glas.bg. Преди срещата двата тима почетоха паметта на загиналите на АМ Тракия.

Двубоят започна с домакински натиск от страна на пловдивчани. Гостите пък чакаха своя шанс на контраатака. В 13’ “черно-белите” имаха възможност да окривт резултата след центриране на Дани Чаушев от фаул, но ударът с глава на Златан Христев мина встрани от целта. В 21’ Локомотив все пак реазлизира. Филип Колев бе изведен отлично сам срещу стража на Дунав и с диагонален удар даде аванс на своя тим. “Драконите” обаче отговориха след десет минути игра. Антонио Обрешков изравни резултата, след като бе оставен да шутира от пеналта - 1:1. В самия край на полувремето Илия Смилянов проби отляво, навлезе в наказателното и стреля с десния крак, но вратарят Друмев парира.

След почивката Локо тръгна да търси нов гол от първите минути и резултата не закъсня. В 47’ Ириней Айлов направи 40-метров пас, който изведе Филип Колев на чиста позиция и нападателят разстреля Друмев за 2:1. Малко след попадението треньорът на домакините бе изпратен в публиката от главния съдия. Последваха силни минути за Дунав, които доведоха до две чисто ситуации за гол, като при едната дори гостите нацелиха напречната греда. Все пак в 67’ Колев можеше да оформи своя хеттрик след удар в горния десен ъгъл, но този път стражът се намеси добре. Пет минути по-късно отново нападателят имаше добра взъможност за гол. Колев шутира по диагонала, Друмев обаче спаси.

В самия край на двубоя Костандин Чинов от състава на Локомотив бе изгонен за удар без топка.