Отборът на “Марица” - юноши старша възраст победи с 3:1 “Арда” Кърджали в мач от 10-ти кръг в тази възрастова група. Двубоят бе интересен, а “жълто-сините” изиграха силен мач. С ефективни многоходови атаки тимът воден от Красимир Иванов затрудни своя съперник и заслужено стигна до успеха.

Гостите от Кърджали поведоха още в 5-та минута, но в 40-та минута Стоян Пидев /на снимката/ изравни. През втората част маричани стигнаха до победата след като в 60-та минута Стоян Пидев удвои със своя втори гол в мача. В 85-та минута Милен Танчев отбеляза красив гол от около 40 метра и сложи точка на спора.

След победата “Марица” излезе на първа позиция в класирането с 23 точки, пред втория “Родопа” с 22, но тимът от Смолян е с мач по-малко. Трети е “Арда” с 15.

В следващия кръг “Марица” приема АФК "Хасково", а двубоят е на 20-ти април, от 16 часа.