Локомотив надделя над Пирин (Благоевград) с 2:1 в мач от Елитната юношеска група до 19 години. Преди началото на двубоя двата тима почетоха паметта на загиналите на АМ Тракия.

Срещата започна кошмарно за “черно-белите”, като още в 20 секунда гостите поведоха в резултата след рикошет. Основна заслуга за попадение имаше нападателят на “орлите” Кирил Дамбов. След попадението домакините натиснаха съперника. В 10’ Петър Главчев бе близо изравни. Октай Юсеин центрира отдясно на първа греда, но Главчев пропусна от непосредствена близост. 15 минути по-късно отново добра възможност се откри пред крилото на Локо. Главчев проби през центъра, нагласи топката на десния си крак и шутира,  но стража на благоевградчани се намеси добре. Все пак в 36’ голът на пловдивчани бе факт. След центриране отляво Октай Юсеин се извиси и реализира с глава за 1:1. Само две минути по-късно Димитър Законов можеше да направи обрата пълен. Десетката на Локо проби индивидуално отляво, преодоля няколко защитници и шут с левия крак нацели напречната греда.

След паузата Локомотив награби гостите от първите минути. В 49’ домакините получиха  право да изпълняват пряк свободен на границата наннаказателното поле. Зад топката застана Петър Главчев, който насочи технично топката до гредата и даде аванс на своя тим - 2:1. Пловдивчани продължиха да контролират играта след попадението, но не стигаха до чисти ситуации за гол. Гостите разчитаха на контратааки, които обаче бяха рядкост. В 79’ влезлият като резерва Мариян Тонев можеше да увеличи преднината на “смърфовете”, но изстрелът му срещна страничния стълб.