Локомотив Пловдив записа второ поредно поражение в Елитната до 17 години. "Смърфовете", водени от Кириякoс Георгиу, отстъпиха с 0:2 като гост на Славия. Пловдивчани могат да съжаляват за пропуснатите възможности, чрез които освен с гол, те можеха да си тръгнат и с точка от столицата.

Първата част не се отличи с много футбол и сериозни опасности пред двете врати липсваха. "Черно-белите" се отчетоха с два изстрела - на Ники Джелебов и Дани Чаушев, но те не затрудниха стража на Славия.

След почивката пловдивчани имаха редица възможности за гол. Мартин Паскалев бе близо до попадения след центриране на Филип Колев първо, а впоследствие пропусна и след като получи добра топка от корнер. Два шанса  за гол имаше и пред Ириней Айлов, единият също след корнер и един след пас на Паскалев. Филип Колев пък нацели гредата. За сметка на това Славия се възползва от пропуските и реализира малкото си шансове за гол - в началните минути на частта и пет минути преди края на двубоя.

Следващият кръг Локомотив посреща Дунав на Лаута, през уикенда след Великден.

ПФК Локомотив Пд U17: 22 Йордан Йотов - ВРАТАР, 3 Мартин Паскалев, 4 Даниел Чаушев, 5 Златан Христев - КАПИТАН, 6 Николай Димитров, 9 Филип Колев, 20 Петко Петков, 30 Илия Смилянов, 44 Ставри Юмерски, 64 Николай Джелебов, 94 Медиан Паров

Ето ги и резултатите от другите по-интересни двубои:

04-04-2018 11:00 Левски (София) 6 - 2 (1 - 1) Черно море (Варна) ст. "Георги Аспарухов"
04-04-2018 15:30 Септември (София) 3 - 0 (2 - 0) Сокол (Марково) с. Герман
04-04-2018 15:30 Марек 1915 (Дупница) 0 - 3 (0 - 1) Ботев (Пловдив) ст. "Бончук"
04-04-2018 15:30 Берое (Стара Загора) 2 - 0 (2 - 0) ЦСКА (София) спортна база "Берое"
04-04-2018 15:30 Славия (София) 2 - 0 Локомотив (Пловдив) ст. "Славия"