Вторият отбор на “Марица” постигна нова победа в първенството на “Б” ОФГ - Север. В мач от 11-ти кръг “жълто-сините” надвиха “Урожай” Стрелци с 3:2. По програма “Марица” трябваше да гостува, но двата тима размениха домакинствата си по взаимно съгласие още през есента и така днес домакин бе пловдивският тим. Двубоят се игра в село Оризари поради заетост на стадион “Пловдив”, където тимът домакинства. След нулево първо полувреме двата тима изиграха доста по интересно второ, през което повечето чисти положения бяха пред вратата на тима от Стрелци. В 48-та минута Атанас Илиев откри резултата, а в 52-та Янко Йончев удвои. Мирослав Георгиев направи резултата класически. Гостите останаха с човек по-малко, но въпреки това върнаха два гола. Юсуф Тарал отбеляза четвърти гол, но той бе отменен от съдията. Йордан Пейчинов пък нямаше шанс, след като гредата спаси гостите от нов гол. В края на срещата “Урожай” остана с 9 души на терена, след като още един техен играч бе изгонен.

С 18 точки “Марица”-2 дели 4-то място с тима на “Средногорец” Брезово. Водач е “Раковски” с 30. В следващия кръг “жълто-сините” приемат ФК "Войнягово", а срещата е на 7 април, от 17 часа, на стадион “Пловдив”.

снимки: Спортен комплекс ЕВУИ