Локомотив Пловдив допусна загуба от Славия като домакин с 1:2 в Елитната до 19 години, предаде репортер на Glas.bg.

Срещата пропуснаха Петър Главчев, който е болен, както и Архан Исуф и Димитър Законов, които попаднаха в групата на представителния тим на “черно-белите” с Дунав по-късно днес.

Двубоят започна равностойно. В 13’ Локо първи стигнаха до опасност, след като Петър Шопов получи в наказателното поле, стреля с левия крак, но ударът му профуча покрай страничната греда. Четири минути по-късно Славия изненада домакините на контраатака и откри резултата. След пробив отляво нападател на столичани получи на пет метра фронтално срещу вратата, шутира, Венци Янков отрази първоначално, но при добавката Пламен Петров реализира - 0:1. Домакините имаха възможност да изравнят в 27’ чрез топовен изстрел на Желязко Калинов под гредата, стражът на Славия обаче съумя да избие. До края на частта двата тима не стигнаха до опасности.

Второто полувреме не започна добре за Локо и още в 48’ гостите удвоиха преднината си. Отново Петров се превърна в голмайстор след недобра намеса на бранителя Груев. В последвалите минути пловдивчани натиснаха съперника. В 59’ след центриране от корнер Ники Георгиев стреля добре с глава, но вратарят изби. Пет минути по-късно Локо успя да вкара топката в мрежата чрез Октай Юсеин , но голът бе спорно отменен заради нарушение. Все пак в 80’ попадението за “смърфовете” бе факт. Мариян Тонев бе изведен сам срещу стража на столичани и не сгреши - 1:2.

До края на мача Локо опита да изравни, но това така и не се случи.

LokomotivTV: Локомотив U19 - Славия U19 (р. 1999/2000) 01.04.2018

Видеорепортаж от Локомотив U19 - Славия U19 1:2

Gepostet von Lokomotiv Plovdiv Football Academy / ДЮШ Локомотив Пловдив am Montag, 2. April 2018