Националният отбор на България до 19 години сложи край на мечтите си за участие на Европейското първенство за юноши това лято във Финландия. Малките “лъвове” отстъпиха с 0:2 на Франция и по този начин загубиха всякакви шансове за първото място, което единствено осигурява билети за Скандинавския полуостров.Футболистът на Локомотив Пловдив Архан Исуф записа 45 минути игра, като бранителят започна титуляр.

През първото полувреме Франция бе по-добрият отбор и създаде редица опасности пред Димитър Шейтанов. Вратарят на няколко пъти се намеси решаващо, но в 26-ата минута се оказа безпомощен. Набил Алиоуи се разписа след асистенция на Микел Кюзанс. Французите завършиха частта с 13 удара по посока нашата врата, а “лъвовете” се регистрираха само 2.

След почивката възпитаниците на Бернард Диомед отново бяха по-активния от двата тима и контролираха случващото се на терена. Пред "лъвовете"  рядко се откриваше възмжност за гол. В 79' минута отново Алиоуи реазлизира, удвоявайки преднината за своя отбор. Това на практика сложи точка на спора в срещата. А шансовете на България за първото място се изпариха.

Последният мач за юношите е срещу Белгия на 27 март от 18:30 часа.

Квалификации за Евро 2018 (U19), Елитен кръг:

България: 1.Димитър  Шейтанов, 2. Андреа Христов, 4. Борислав Вакадинов, 8. Емил Янчев, 9. Калоян Кръстев, 10.Иван Тилев, 13.Архан Юсуф (21. Гаврилов 46'), 15. Петко Христов, 16. Иван Турицов, 17. Димитър Костадинов (11. Атанас Кабов 46'), 19. Станислав Иванов (к) (7. Иванов 68')
Селекционер: Ангел Стойков