Ботев Пловдив постигна изключително важен успех с 2:0 над Левски София в двубой от Елитната група до 17 години. Това спокойно може да се определи като Мачът на сезона в този шампионат, тъй като с победата "канарчетата" се откъснаха на върха със 7 точки от столичните Левски и ЦСКА- София, а до края на сезонна приемат у дома по-тежките съперници.

През първата част двубоя протече под проливен дъжд и нивото на играта не бе особено високо. Чистите ситуации и пред двете врати липсваха. Най- интересното положение бе в 12' когато Иво Казаков реализира след центриране, но попадението бе отменено, а това решение на съдията бе много дискусинно.

След почивката дъждът спря, а Ботев натисна своя съперник. По-добрата игра на "канарчетата" даде резултат и те поведоха в резултата. В 52' след центриране на Слави Шопов бранителят на "сините" Мартин Петков прониза собствената си врата - 1:0. 8 минути по-късно Ботев удвои преднината си. В прегръдките на съотборниците си се оказа Шопов, който наказа грешка на стража на Левски и реализира - 2:0. До края на двубоя пловдивчани контролираха напълно играта и логично се поздравиха с чиста победа.

Ботев Пд: Милко Баданов, Габриел Земярски - капитан, Тодор Петков, Димитър Балинов, Атанас Янков, Благовест Данчев, Димитър Пройчев, Димитър Колев, Станислав Шопов, Иво Казаков, Емил Колев