Ботев победи с 4:0 като гост на Локомотив в Дербито на Пловдив при родените през 2002. Двубоят се игра на изкуствения терен на Лаута. Със спечелените три точки "канарчетата" дръпнаха с 5 пункта напред в класирането, което почти на практика ще им донесе титлата в този набор.

Още от началото зрителите видяха двуостър мач като и двата тима търсеха ранен гол. По-съобразителни пред вратата на съперника до момента обаче се оказват "канарчетата", които се оттеглиха на почивката с две попадения преднина. И двата гола на сметката на Ботев бяха дело на Георги Трифонов.

След паузата в игра за символичния гост се появиха двама бивши "смърфове" Иво Кръстев и Петър Шилев. Ботев показа по-добра игра през второто полувреме и логично увеличи аванса си. Първо именно Кръстев покачи на 0:3 в 66-та минута, а в последната минута на срещата другият бивш състезател на Локо Шилев оформи крайното 0:4.

Локо Пд: Кристиян Томов, Атанас Манов, Сашо Лебанов, Мартин Гарабедян, Илия Смилянов, Ставри Юмерски, Христо Русков, Петър Петров, Александър Колев, Николай Борисов, Николай Джелебов

Ботев Пд: Мартин Панов, Томислав Георгиев, Венцислав Богданов, Атанас Стоименов, Георги Господинов, Мартин Русев, Петър Итов, Мерт Салимехмед, Атанас Чернев, Георги Трифонов, Иво Казаков