Ботев U16 разгроми връстниците си от Раковски с 13:0  в мач от шампионата на родените през 2002 година. Двубоят се игра на изкуствения терен в Коматево.

"Канарчетата" въобще не бавиха съперника и започнаха с доминацията си от първите минути. Това им донесе повече от комфортна преднина преди почивката - 8:0. Четири гола на Ангел Генчев, два на Мерт Салимехмед, един Наско Стоименов и един автогол бе равносметката от първата част.

След почивката момчетата на Иван Гешев продължиха головата фиеста. Генчев отбеляза петото си попадения в двубоя, Мерт реализира още два, а Иво Кръстев и Мартин Иванов добавиха по един за крайното 13:0.

Ботев Пловдив: Християн Карастойков, Атанас Чернев, Томислав Георгиев, Никола Райчев, Мартин Иванов, Атанас Стоименов, Петър Итов, Бисер Бонев, Ивайло Кръстев, Мерт Салимехмед, Ангел Генчев