Ботев U17 победи с 2:1 като гост Черно море в първия кръг от пролетния дял на шампионата на Елитната юношеска група до 17 години.

Двубоят започна отлично за "канарчетата" и  те успяха да поведат с 0:2 още до 20-та минута. Първо Крис Добрев откри резултата, след като пое топката на границата на наказателното поле, напредна и шутира неспасяемо в далечния ъгъл. Впоследствие Иван Василев удвои преднината. Нападателят бе намерен на точката на дузпата с добро подаване на Атанас Янков, който проби отдясно.В 25-та минута Добрев стреля с глава след центриране на Слави Шопов, но вратаря на домакините отрази. До края на частта "моряците" пробваха да отговорят с удари от далечна дистанция, които обаче не намериха целта.

След паузата играта се накъса и положенията преди вратите бяха рядкост. Тонев и Шопов пробваха удари в самото начало на полувремето, но при първия топката мината над гредата, а при втория стражът на Черно море Дичевски отклони в корнер. В 66-та Крис Добрев можеше да отбележи второ попадение в сметката си. Изстрелът му от 10 метра обаче срещна напречната греда, а Иван Василев не успя да добави, разминавайки се на сантиметри с топката. Пет минути преди края на двубоя "моряците" успяха да върнат един гол. Той дойде след точно изпълнена дузпа.

Със спечелените три точки Ботев продължава да е на върха и да поддържа поне 4 точки преднина пред Левски и ЦСКА.

Ботев: 99 Милко Емилов Баданов - ВРАТАР, 13 Габриел Георгиев Земярски - КАПИТАН, 3 Тодор Мариянов Петков, 6 Димитър Благоев Балинов, 22 Атанас Ангелов Янков, 7 Благовест Божидаров Данчев, 16 Димитър Огнянов Пройчев, 21 Димитър Димитров Тонев, 10 Станислав Тихомиров Шопов, 11 Кристиан Антонов Добрев, 9 Иван Костадинов Василев

Резерви: 1 Мартин Красимиров Панев - ВРАТАР ,20 Венцислав Петров Богданов ,18 Мартин Бориславов Русев, 19 Емил Евгениев Колев, 14 Даниел Иванов Иванов ,17 Иво Николаев Казаков