Локомотив U19 завърши наравно 2:2  с представителния тим на Асеновец в контрола, играна на изкуствения терен на Лаута в късния следобед,предаде репортер на Glas.bg. Двубоят се проведе при изключително силен вятър.

През първата част асеновградчани стояха по-добре на терена и заслужено се оттеглиха на почивка с гол преднина. Точен за гостите бе Мирослав Радев.

След паузата "черно-белите" заиграха значително по-добре и това даде резултат. В рамките само на пет минути Локо обърнa нещата в своя полза. Първо в 59-та минута Мариян Тонев изравни, а в 64-та отново той даде преднина на своя тим след отличен пробив и добър пас на Петър Главчев отляво. В последните минути на срещата гостите отново бяха по-активни и логично съумяха да стигнат до равенството чрез Еркан Мюмюн - 2:2.

В двубоя участие за "смърфовете" взеха няколко играчи, които се подготвяха с представителния тим. Освен Главчев, Димитър Законов и Алесандро Хожабрапур също играха в проверката.