Локомотив U17 надигра Берое с 3:1 като гост в контролна среща, играна в Стара Загора, научи Glas.bg.

"Черно-белите" стартираха двубоя силно, като още до петата минута създадоха четири голови ситуации - по две пред Филип Колев и Мирослав Христов, но късметът не бе на тяхна страна. Старозагорци се възползваха от това и успяха да открият резултата. "Смърфовете" обаче бързо отговориха след перфектно изпълнение на Дани Чаушев от пряк свободен удар.

След почивката по-добрата игра на пловдивчани даде резултат и те стигнаха до нови две попадения. Първо Чаушев асистира на Мартин Паскалев за 1:2, а впоследствие третия гол падна след комбинация между двамата играчи от U16, които се съзтезават при по-големия набор - Ставри Юмерски и Илия Смилянов, като първия се превърна в голмайстор.

Двата тима ще изиграят още една проверка. Този път мачът ще се проведе на Лаута през уикенда.