Ботев U19 се наложи с 3:1 над мъжкия отбор на Левски (Карлово) в контролна среща. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата на „канарчетата“, предаде репортер на Glas.bg. Гостите успяха да открият резултата в средата на първата част, когато играч в „синьо“ засече центриране от корнер. Малко преди почивката Илиян Томов изравни за „жълто-черните“. В 60-ата минута на двубоя в състава на пловдивчани бяха извършени 11 смени, като в игра се появиха футболистите от формацията до 17 години.

Ботевистите успяха да стигнат до пълен обрат, с попадения на Благовест Данчев и Димитър Пройчев. Най-интересният момент от срещата бе през второто полувреме, когато в игра за тима от Карлово се появи треньорът на „жълто-черната“ формация на набор 2006 Стоян Ангелов. Ангелов е и помощник в щаба на U17, а „канарчетата“ се забавляваха на терена срещу треньора си.