Отборът на Локомотив Пловдив до 19 години загуби с 0:3 от мъжете на Миньор Раднево в контрола, играна на изкуственото игрище на Лаута. Резултатът е доста подвеждащ с оглед на показаното на терена от двата отбора, предаде репортер на Glas.bg.

"Жълто-черните" можеха да открият резулата в 20', но удар на техен нападател бе отразен от стража на "черно-белите" . Локомотив отговори 5 минути по-късно чрез Октай Юсеин, който бе изведен от Мариян Тонев на стрелкова позиция. Ударът на Юсеин обаче профуча покрай редата. След половин час игра гостите откриха резулата. Останлият сам срещу стража на Локо Пд Григор Георгиев не сбърка, давайки аванс на своя отбор. След попадението Локомотив имаше шанс да се върне в мача, след като Томас Тотков стреля от 25 метра, но вратарят на гостите със сетни усилия запази вратата си суха.

През втората част Локомотив натика съперника в неговата половина. Първото чисто положение обаче дойде чак в 60', когато Юсеин финтира бранител и стреля от 15-ина метра, но ударът му бе париран. 5 минути по-късно Мариян Тонев също пробва силата и точността на своя шут, но отново без успех. Гостите, които разчитаха предимно на контраатаки, наказаха пропуските на домакините с второ попадение в 83', чрез Георги Каранейчев, който удвои резултата. В последната минута на редовното време, резултатът придоби класическо изражение след попадение на Марио Димитров.